Kotolne na biomasu

Uprednostňujeme techniku osvedčenú dlhoročnou praxou a zabezpečením servisných služieb.

Základné informácie

Vykurovanie kusovým drevom, ktoré patrí medzi obnoviteľné zdroje má na Slovensku dlhú tradíciu.

V súčasnej ekonomickej situácií sa väčšina samovýrobcov tepla obracia opäť na klasické obnoviteľné zdroje - vykurovanie drevnou hmotou. Dá sa tvrdiť, že vykurovanie drevom patrí medzi najlacnejšie a najdostupnejšie spôsoby vykurovania. Nevýhodou je nájsť dostatočný priestor pre umiestnenie technológie kotolne

Kotolne na biomasu – odhorievacie kotle

Svojou jedinečnou konštrukciou dokážu spaľovať rôzne druhy drevnej hmoty ( kusové drevo, drevnú štiepku, drevné piliny, peletky, brikety a pod.) . Hlavnou prednosťou je doba horenia na 1 naloženie. Pohybuje sa od 6 hodín výkonu kotla na max.- do 30 hodín výkonu kotla na minimum.

Potrebné informácie na - Stropuva.sk



Kotolne na biomasu – drevosplyňovacie kotle

Medzi hlavné prednosti drevosplyňujúcich kotlov patrí jednoznačne nižší negatívny dopad na životné prostredie a ich ekologická prevádzka oproti klasickým kotlom na tuhé palivo.
Ďaľšia prednosť týchto kotlov spočíva v ich vyššej účinnosti, ktorá sa u najmodernejších zariadení približuje až ku 90 percentám. Vyššia účinnosť tepelného zariadenia má za následok nižšiu spotrebu paliva. Tretia výhoda je podstatne nižšia tvorba tuhých nespálených častíc - popola. Z toho vyplývajú nižšie nároky na údržbu a čistenie kotla.

Zjednodušený princíp fungovania drevosplyňujúceho kotla spočíva v tom, že za určitých podmienok sa z tuhého paliva uvoľňuje plyn, ktorý je následne spaľovaný. Drevosplyňujúci kotol sa v podstate skladá z dvoch nad sebou uložených komôr. V hornej komore nastáva proces splyňovania t.j. uvoľňovania plynných horľavých zložiek z dreva, ktoré následne horia za prívodu predohriateho vzduchu v dýze. Keramická dýza oddeľuje hornú a spodnú spaľovaciu komoru. Prívod vzduchu pre spaľovanie ako aj odvod spalín do komína zabezpečuje spalinový ventilátor. V spodnej komore dochádza k ukončeniu procesu horenia a odovzdaniu čo najväčšieho tepla vykurovacej vode.

Na životnosť drevosplyňujúceho kotla vo vysokej miere vplýva kvalita paliva. Drevo musí mať vlhkosť nižšiu ako 20 percent. V prípade prevádzky kotla na „mokrom dreve" sa životnosť môže drasticky skrátiť.
Životnosť kotla , komfort obsluhy a spotreba paliva  takisto ovplyvňuje jeho správne zapojenie do vykurovacieho systému. Ten musí obsahovať potrebné akumulačné, zabezpečovacie a regulačné zariadenia.

Investícia teda nie je len do kotla, ale aj do potrebného dovybavenia kotolne.

 

Pre štandardný rodinný dom bez zateplenia s celkovou vykurovanou plochou 150 m2, v ktorom žije štvorčlenná rodina, je potrebných cca 2 674 m3 zemného plynu, respektíve 22 300 kWh tepla. Z porovnania vyplýva, že pri využití zemného plynu by náklady na vykurovanie ročne dosiahli 1 403 €. Ak by sa na vykurovanie využívala drevná biomasa v splyňovacom kotli, náklady by pri rovnakých podmienkach boli len 675 €.



Potrebujete poradiť?
Neváhajte nás kontaktovať
KONTAKTY
+421 905 369 412
posta@sugas.sk
SUGAS - Jozef Suja
 J.G.Tajovského 115/2
 962 37 Kováčová
REALIZÁCIE


© Všetky práva vyhradené - www.sugas.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.sugas.sk
Desktop verzia
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM