Stenové vykurovanie

Ako to funguje?

Stenové vykurovanie je princípom činnosti a prevádzkovými podmienkami veľmi podobné podlahovému. Prednosťami tohto spôsobu vykurovania sú veľkoplošné sálavé teplo a hlavne schopnosť rýchlej reakcie a tým i rýchlejšie vyhriatie miestnosti. Práve tieto vlastnosti predurčujú stenové vykurovanie pre širokú oblasť použitia v zdravotníctve, priemysle, verejných budovách, ale aj rodinných domoch. Ďalšou z možností použitia sú špeciálne priestory, v ktorých je potrebné zabrániť roseniu stien (bazény, kúpele).Vplyvom sálania tepla zo steny a vďaka takmer ideálnemu rozloženiu teplôt je možné znížiť teplotu v miestnosti o 3 oC – 4 oC, pričom každé zníženie teploty v priestore o 1 oC, predstavuje úsporu energie 6 %. V prípade požiadavky doregulácie teploty v každej miestnosti sa na jednotlivý vykurovací okruch osadí termopohon ventilu v kombinácii s termostatom v jednotlivej miestnosti.

V priestoroch, kde je stenové vykurovanie nie sú vedené žiadne potrubné rozvody, čo umožňuje väčšiu variabilnosť vnútorného vybavenia a opticky sa zväčšuje priestor. S veľkou výhodou sa stenové vykurovanie jednak ako samostatné, ale tiež ako doplnok k podlahovému vykurovaniu.

Výhody: ich výhoda je v zabezpečení rovnomerného teplotného stavu v miestnosti - vo všetkých miestach sú rovnaké podmienky tepelnej pohody, nižších nákladoch na výrobu tepla (nižšia teplota teplonosnej kvapaliny), nízke náklady na prevádzku a údržbu, nízka prašnosť ovzdušia -zdraviu nezávadné prostredie vhodné aj pre alergikov a estetická "neviditeľnosť" v priestore.
Nevýhody: jednou z nevýhod sú  vyššie investičné náklady a obmedzenie zariaďovania interiéru – vŕtania do stien bez zistenia vedení potrubia.

Používame materiály osvedčené dlhoročnou praxou od renomovaných výrobcov vykurovacích systémov.

Potrebujete poradiť?
Neváhajte nás kontaktovať
KONTAKTY
+421 905 369 412
posta@sugas.sk
SUGAS - Jozef Suja
 J.G.Tajovského 115/2
 962 37 Kováčová
REALIZÁCIE


© Všetky práva vyhradené - www.sugas.sk
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.sugas.sk
Desktop verzia
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM